TOBB GAZİANTEP GENÇ GİRİŞİMCİLER İCRA KOMİTESİ BAŞKANI SARICA’YA YENİ GÖREV

TOBB GAZİANTEP GENÇ GİRİŞİMCİLER İCRA KOMİTESİ BAŞKANI SARICA’YA YENİ GÖREV
2021-11-11 1725

Gaziantep Ticaret Odası koordinasyonunda faaliyet gösteren TOBB Gaziantep Genç Girişimciler İcra Komitesi Başkanı İbrahim Sarıca, Türk Ticaret ve Sanayi Odası Genç Girişimciler Komitesine seçildi.

TOBB Gaziantep Genç Girişimciler İcra Komitesi Başkanı İbrahim Sarıca, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun tensipleriyle; Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi kapsamında kurulan Türk Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde oluşturulan Türk Ticaret ve Sanayi Odası Genç Girişimciler Komitesinde görev aldı.

Yeni görevine ilişkin ilk temsilini İstanbul’da gerçekleştirilen Türk Ticaret ve Sanayi Odası’nın 3. Genel Kurulu kapsamında düzenlenen Türk Ticaret ve Sanayi Odası İş Forumuna katılarak yapan Sarıca, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgız Cumhuriyeti, Özbekistan ve Macaristan arasındaki karşılıklı ticaret ve yatırım ilişkilerinin gelişmesine destek olmak amacıyla kurulan, Türk Ticaret ve Sanayi Odası’nın Genç Girişimciler Komitesinde görev alıyor olmaktan onur duydum. Yeni görevim ile katıldığım ilk organizasyon olan 3. Genel Kurulu kapsamında düzenlenen Türk Ticaret ve Sanayi Odası İş Forumu, Gaziantep’in Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyine dâhil ülkelerle networking oluşturması açısından büyük önem taşıyor. Bu bağlamda Genç Girişimciler Komitesindeki diğer ülke temsilcileri ile yapabileceğimiz işbirliklerini değerlendirdik.”

İbrahim Sarıca yaptığı açıklamada, yeni görev aldığı kurulda Gaziantep ve Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmeye çalışacağını belirterek TOBB Gaziantep Genç Girişimciler Kurulunun her çalışmasında desteklerini esirgemeyen Gaziantep Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mehmet Tuncay Yıldırım ve Yönetim Kuruluna teşekkürlerini iletti.